Zespół Szkół Elektronicznych: ul. Wojciechowska 38, tel: (81) 537-15-52

Internat

ZespóŁ SzkóŁ Elektronicznych w Lublinie

Internat

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: Internat » Aktualności » "Matkom - Sybiraczkom"

"Matkom - Sybiraczkom"

26 maja, w Dzień Matki, delegacja młodzieży naszego internatu udała się pod lubelski pomnik Matki Sybiraczki, żeby złożyć symboliczną wiązankę od społeczności Internatu Technikum Elektronicznego.

Pomnik ten odsłonięty został 17 września 2000 r. Przedstawia on postać klęczącej kobiety w luźnej, długiej szacie, z zakrytą głową. Kobieta obejmuje dwoje dzieci. Do pomnika prowadzi fragment toru mający 13 podkładów kolejowych ułożonych na równi z chodnikiem. Pomnik Matki Sybiraczki znajduje się przy Centrum Kultury na ul. Hempla w Lublinie. Upamiętnia on masowe deportacje Polaków na Sybir a także wielki heroizm i niezłomność matek na Syberii.

Inicjatywa zorganizowana została w ramach projektu edukacyjno - patriotycznego "Matkom - Sybiraczkom" Bursy Szkolnej nr 2 w Lublinie a w imieniu wszystkich wychowanków naszego internatu wiązankę złożyli Eryk Pruchniak i Hubert Zielonka z gr IV pod opieką wychowawczyni Katarzyny Skubisz.

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij